Sukces Mai na szczeblu wojewódzkim

Dnia 18 grudnia bieżącego roku Maja Kuczkowska laureatka 1. miejsca w kategorii klas drugich  konkursu plastycznego dla dzieci w wieku 6-9 lat „Staś Moniuszko też był dzieckiem”, organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Akademię Sztuki w Szczecinie  uczestniczyła w  Gali podsumowującej roczną współpracę wymienionych instytucji. Współpraca odbywała się na podstawie podpisanego 14 lutego 2019 roku porozumienia pomiędzy Zachodniopomorskim Kuratorem Oświaty, a Rektorem Akademii Sztuki w Szczecinie  i związana była z ustanowieniem przez Sejm RP roku 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. W ramach współpracy zorganizowano konkursy plastyczne, wiedzy oraz na scenariusz zajęć inspirowanych postacią i twórczością Stanisława Moniuszki.

Gala odbyła się w Sali Koncertowej Akademii Sztuki w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego w Szczecinie, a jej Gospodarzami byli  Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska–Kulesza oraz Rektor Akademii Sztuki w Szczecinie prof. Dariusz Dyczewski. Uroczystość uzupełniały występy w strojach z epoki studentów szczecińskiej Akademii Sztuki oraz zaproszonych gości. Laureaci, rodzice oraz goście mogli także zapoznać się z życiem i twórczością Stanisława Moniuszki oraz wysłuchać pięknie zaprezentowane przez zarówno przez dzieci i młodzież jaki i przez artystów operowych  wybranych utworów kompozytora.

Gala pięknie zaakcentowała cele ustanowienia Roku Moniuszkowskiego. Uświadomiła  polskość i patriotyzm oraz ponadczasowe wartości zawarte w utworach kompozytora. Przypomniała zwyczaje i tradycje narodowe ze szczególnym uwzględnieniem polskich strojów, które kojarzą się z utworami Stanisława Moniuszki.

Laureaci konkursów zostali wyróżnieni dyplomami oraz upominkami wręczonymi przez Gospodarzy Gali. Mai gratulujemy sukcesu, życzymy kolejnych! Z poczuciem dumy uczestniczyłam wraz Rodzicem w tym ważnym wydarzeniu.

Dziękuję nauczycielom p. Małgorzacie Kozłowskiej. p. Justynie Przelaskowskiej i p. Joannie Grabowskiej za przygotowanie uczestników  i przeprowadzenie etapu szkolnego konkursu.

Janina Perzanowska