Kreatywne warsztaty

Zbliżamy się ku końcowi  naszych kreatywnych warsztatów w ramach projektu „Wznosimy na wyżyny- Brojce”.

Na wtorkowych warsztatach uczniowie wykonali masę, która świetnie nadawała się do robienia wielkich balonów.  Następnie dzieci stworzyły według własnego pomysłu, przy użyciu różnych materiałów (cekinów, brokatu, kulek styropianowych, barwników)  slima. W trakcie naszych zajęć odwiedziła nas Pani dyrektor, która chętnie razem z nami wykonała kolorowego „glutka”.

Slim przechowywany w zamkniętym szczelnie pudełku zachowuje swoje właściwości przez dłuższy czas. Kolejną zabawą podczas warsztatów było wykorzystanie materiałów sypkich i płynnych do wykonania np. masy aksamitnej. Chłopcy i dziewczynki tak wciągnęli się w eksperymentowanie z różnymi masami i mieszaniem rozmaitych składników, że stali się ekspertami w tej dziedzinie. Takie sensoryczne zabawy niezwykle oddziaływują na zmysły  i w pewien sposób działają wyciszająco i relaksująco. Ale najważniejsze podczas naszych zajęć był wspólnie spędzony czas, którego nam tak brakuje.

Jolanta Dzięgielewska