Powiatowy Finał OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom” 2019 już za nami… Lena laureatką etapu powiatowego! Jedziemy na Turniej Wojewódzki

W środę 24 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w Gryficach przeprowadzone zostały finały Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Celem konkursów jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży tematyki ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa i ratownictwa. Naszą szkołę repreznowało 5 uczniów, laureatów medalowych miejsc etapu gminnego.

Na początek młodzież zmagała się z rozwiązaniem 30 pytań testowych o zróżnicowanym poziomie trudności. Drugi etap turnieju to finał ustny, do którego zakwalifikowało się po pięciu uczestników z każdej grupy wiekowej z terenu powiatu. Wszystkie testy oraz odpowiedzi na pytania (również te praktyczne) oceniało jury.

Finał to odpowiedzi  ustne przed jury, w tym znajomość obsługi sprzętu ratowniczo – gaśniczego, sposobu działania Straży Pożarnej, rodzaju pożarów, skrótów i ogólnego nazewnictwa, stosowanego w działaniach pożarniczo – gaśniczych, itp.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Zwycięzcy pierwszych miejsc eliminacji powiatowych w poszczególnych kategoriach wiekowych, będą reprezentowali nasz powiat w zmaganiach na etapie wojewódzkim.

W II grupie wiekowej miejsce I i awans do eliminacji wojewódzkich wywalczyła Lena Kuczkowska, a miejsce III – Wiktoria Sembaty.

Już 27 kwietnia br. Lena będzie reprezentowała powiat gryficki i naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich w Mirosławcu. Gratulujemy i życzymy sukcesów. Trzymamy kciuki!

Joanna Zarzycka