Wycieczka do Wolińskiego Parku Narodowego w ramach projektu "Wznosimy na wyżyny-Brojce!"

W ramach projektu "Wznosimy Brojce na wyżyny- Brojce!" uczniowie klasy IVA i IVB Szkoły Podstawowej w Brojcach oraz klasy IV i V Szkoły Podstawowej w Dargosławiu odwiedzili Woliński Park Narodowy. Opiekunami grupy uczniów byli p.Bogusława Wiśniewska, p.Iwona Prus, p.Leszek Perzanowski i p.Piotr Łakomy. Na początek zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze w Międzyzdrojach. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o faunie i florze parku. Następnie pojechaliśmy do Żubrowiska obejrzeć zwierzęta. Żubry, sarny, dziki i orzeł wzbudziły ogromne zainteresowanie. Na koniec Pani przewodnik pokazała nam Wapnicę. Tam niebieskim szlakiem pod ogromną górę dotarliśmy na punkt widokowy aby podziwiać przepiękne jezioro Turkusowe. Pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do swoich domów.

Bogusława Wiśniewska