KONKURS POWIATOWY „PROFILAKTYKA OCZAMI MŁODZIEŻY” ORAZ SZKOLNY „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” ROZSTRZYGNIĘTE, NAGRODY ROZDANE!

Dzień 22 marca 2019 r. wpisał się w historię naszej szkoły jako dzień pełen radości i wzruszeń. To właśnie w tym dniu odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia konkursów fotograficznych. Pierwszy z nich zatytułowany był : ” W  zdrowym ciele, zdrowy duch” i był to konkurs szkolny dla uczniów w wieku od 3 do 9 lat. Drugim konkursem był I Powiatowy konkurs „Profilaktyka oczami młodzieży” i przeprowadzany był w dwóch kategoriach wiekowych:

1. Uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych
  2. Uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły średnie

Na uroczystość wręczenia nagród laureatom przybyli zaproszeni gości: Wójt Gminy Brojce Pan Michał Zinowik, Przewodnicząca Rady Gminy Brojce Pani Agnieszka Fudała, Radni Gminy Brojce: Pani Małgorzata Dalak, Pani  Anna Tomczyk, Pan Tomasz Kostrzewa, przedstawiciele Rady Rodziców: Pani Mariola Gardziejewska, Pani Anna Tomczyk  i pani Dorota Wyszyńska, uczniowie szkół z Gryfic wraz  z opiekunami. Na tak doniosłej  uroczystości nie mogło również zabraknąć dyrektor szkoły Pani Janiny Perzanowskiej oraz Wicedyrektor Pani Joanny Zarzyckiej, uczniów oraz nauczycieli.

Celem konkursów było ukazanie za pomocą fotografii szeroko pojętej profilaktyki. Propagowanie zdrowego style życia, prawidłowego odżywiania, przeciwdziałanie przemocy i uzależnieniom.

Laureaci konkursu szkolnego  „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

1.miejsce - Martyna Duda kl.I Szkoły Podstawowej w Brojcach

2.miejsce - Miłosz Spławski kl.III Szkoły Podstawowej w Brojcach

3. miejsce - Olivia Tomczyk kl.I Szkoły Podstawowej w Brojcach

Wyróżnienie -Radosław Beśka –oddział przedszkolny „Biedroneczki”

Wyróżnienie - Alicja Piszcz-oddział przedszkolny „Motylki”

Laureaci powiatowego konkursu „Profilaktyka oczami młodzieży”- I kategoria wiekowa

1.miejsce- Szymon Janecki  kl.VII  Szkoły Podstawowej w Brojcach

2.miejsce – Aleksandra Tomczyk  kl.V  Szkoły Podstawowej w Brojcach

3.miejsce - Nicola Piskorz kl.VIII  Szkoły Podstawowej w Brojcach

Wyróżnienie – Wiktoria Balonis kl.VIII Szkoły Podstawowa  w Gryficach

Wyróżnienie – Sandra Rzepka kl.VIII  Szkoły Podstawowej w Brojcach

Laureaci powiatowego konkursu „Profilaktyka oczami młodzieży”- II kategoria wiekowa

1.miejsce – Julia Zarzycka kl. I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach

2.miejsce - Dawid Wojciechowski kl. III gimnazjalna w Szkole Podstawowej nr 4 w Gryficach

3.miejsce - Mateusz Balonis kl. II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach

Wyróżnienie - Klaudia Dzięgielewska kl. III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach

Wyróżnienie- Kamil Dziegielewski kl. II Liceum Ogólnokształcącego Równe Szanse w Gryficach

Gdy emocje po wręczeniu nagród już opadły zaproszono do obejrzenia krótkiej scenki  „Raz, nie zawsze, nie wciąż” przygotowanej przez uczniów klasy VII pod kierunkiem Pani Agnieszki Fudały. Grupa teatralna zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu Przeglądu Form Artystycznych, a przedstawiona przez uczniów scenka została nagrodzona wielkimi brawami.

Słowa podziękowania zarówno aktorom jak i uczestnikom konkursu przekazali również Pan Wójt Gminy Brojce Michał Zinowik i Pani dyrektor Janina Perzanowska zachęcając do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursów.

Ogromne podziękowania składamy także Pani Małgorzacie Pszczole – Przewodniczącej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To dzięki jej pomocy i wsparciu mogliśmy zakupić wspaniałe nagrody i statuetki, wydrukować zdjęcia, oprawić je w antyramy, zakupić  mikrofony bezprzewodowe i stworzyć cała oprawę.

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia. Mamy szczerą nadzieję ,że spotkamy się ponownie w 2020 r. z okazji II edycji konkursów: „ W zdrowym ciele, zdrowy duch” i  „Profilaktyka oczami młodzieży”, które powinny stać się stałym elementem działań profilaktycznych w naszej szkole.

Kanarek Patrycja