Sukces naszych uczniów w Powiatowym Przeglądzie Form Artystycznych

ABY POZNAĆ SIEBIE, TRZEBA SIĘ  WYSTAWIAĆ NA PRÓBĘ. TYLKO TAK MOŻE SIĘ PRZEKONAĆ KAŻDY, NA CO GO STAĆ.

Seneka Młodszy

I mogę już odważnie i śmiało napisać...powyższe słowa filozofa rzymskiego właśnie dzisiaj zdały  egzamin...A właściwie zdali TEN EGZAMIN przedstawiciele naszej szkoły - uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej w Brojcach:  Julia Kosarzecka, Danuta Czarniak, Lena Kuczkowska, Martyna Jankowska, Igor Piwowarek, Szymon Janecki.

ZAJĘLIŚMY III MIEJSCE!!!  Ale zacznę od początku...

Dnia 22 lutego 2019 roku uczestniczyliśmy w III edycji Wojewódzkiego Przeglądu Form Artystycznych (etap powiatowy) w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach w Gryfickim Domu Kultury w Gryficach.

Głównym celem „Wojewódzkiego Przeglądu Form Artystycznych” jest przeciwdziałanie używaniu substancji psychoaktywnych wśród uczniów starszych klas szkół podstawowych, poprzez popularyzację treści profilaktycznych w tym zakresie z wykorzystaniem artystycznych form wyrazu, tj. inscenizacji, śpiewu, tańca.

Reprezentanci naszej szkoły - uczniowie klasy VII- zaprezentowali scenkę teatralną pt. RAZ NIE ZAWSZE, NIE WCIĄŻ! Emocje towarzyszyły nam do końca przeglądu, a klasa Va wraz z wychowawcą p. Anetą Zalewską wspierali i dopingowali artystów do momentu ogłoszenia ostatecznych wyników. A potem... słowa pisane nie przekażą naszego szczęścia i euforii. III miejsce to start do przeglądu wojewódzkiego, który odbędzie się w dniach 19-20 marca 2019 r. w Ośrodku Teatralnym KANA w Szczecinie. Swoim artystom-aktorom pięknie gratuluję i mam świadomość, że przygotowania nie były dla Was ani proste, ani oczywiste, ale sentencją pisarza MAŁEGO KSIĘCIA wysyłam do Was przesłanie:

TYLKO NIEZNANE PRZERAŻA CZŁOWEKA.

ALE DLA TEGO KTO MU STAWIA CZOŁO,

ONO JUŻ NIE JEST NIEZNANE.

Przed nami etap wojewódzki i nie jest to koniec naszej pracy... od poniedziałku zaczynamy od początku. Po to, aby godnie reprezentować Powiat Gryficki, a także naszą szkołę i Gminę Brojce.

Podsumowując swoje rozważania, które dotyczyły powyższych okoliczności zwracam się do Wszystkich naszych uczniów:

Zagrożenia towarzyszą nam niemalże każdego dnia, a świat niestety jest pełen  wymyślnych pułapek, czekających tylko na nasze nieostrożne działania. By skutecznie funkcjonować w otaczającej nas rzeczywistości, musimy nauczyć się skutecznie z nimi radzić. Wiem, że nie jest to zadanie ani przyjemne, ani łatwe. Trzymam jednak kciuki i szczerze w Was wierzę.

Słowa uznania i podziekowania za wsparcie finasowe kierujemy do Gminnej Komisji do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brojcach.

Agnieszka Fudała