Podsumowanie akcji Świąteczna paczka

Podsumowanie akcji Świąteczna paczka dla podopiecznych Oddziału Hemato-Onkologii i Gastroenterlogii PUM w Szczecinie oraz podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Szczecinie.

Szkolne Koło Wolontariatu zostało powołane 5 grudnia 2018 roku, w Światowy Dzień Wolontariusza. Działalność rozpoczęliśmy od akcji Świąteczna paczka dla podopiecznych Oddziału Hemato – Onkologii i Gastroenterlogii PUM w Szczecinie oraz podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Szczecinie. Każda klasa, która chciała włączyć się w akcję, miała za zadanie przygotować paczkę świąteczną i przekazać ją do Koła Wolontariatu. Na zorganizowanie prezentów – gier, puzzli, książek, zabawek, kolorowanek – uczniowie mieli tydzień. Wszyscy zaangażowani spisali się na medal! Pokazaliście jak wielkie są wasze serducha i jaką siłą jest grupa. Wasze prezenty nie zmieściły się w jednej paczce – do Szczecina zostały wysłane dwie duże paczki po brzegi wypełnione podarunkami.  21 grudnia trafiły one do podopiecznych Oddziału Hemato – Onkologii i Gastroenterlogii PUM w Szczecinie oraz do podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Szczecinie.

Szkolne Koło Wolontariatu bardzo serdecznie Wam dziękuje!!! Swoim zaangażowaniem sprawiliście, że na wielu twarzach pojawił się uśmiech….. bo „być dobrym człowiekiem znaczy więcej niż tysiąc słów.”

A. Zalewska