Harcerski biwak wigilijny – Wigilia 2018

Jak każdego roku grudzień nie byłby uznany za udany, jeśli nie odbyłby się tzw. "biwak wigilijny" Związku Drużyn ZHP „Rega” Gryfice. W naszym wspólnym spotkaniu wigilijnym przy stole uczestniczyło  aż 100 harcerzy i zuchów! Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym spotykają się rodziny, aby życzyć sobie wszystkiego,  co najlepsze. W tak szczególnym dniu harcerze ze Związku Drużyn jak wielka rodzina spotkali się aby wspólnie świąt. Biwak połączony z wigilią rozpoczęliśmy wspólną mszą świętą w Kościele Najświętszej Maryi Panny w Gryficach. Każda z drużyn przygotowała dania wigilijne. Mieliśmy pierogi, krokiety, barszcz, ciasta świąteczne, owoce. Nie zabrakło prezentów. Każda z obecnych na wigilii drużyn otrzymała prezent podczas wspólnego świeczkowiska. Wigilia była również szczególnym dniem podczas, którego odbył się bieg po sznur zastępowego dh Łukasza oraz bieg po sznur przybocznej dh Karoliny. Dziękujemy 9 GDW ”Bratnie  Dusze” za przygotowanie biwaku wigilijnego.

dh Joanna Zarzycka