100 LAT NIEPODLEGŁEJ

Jesteśmy Polką i Polakiem

Dziewczynką fajną  i chłopakiem

Kochamy Polskę z całych sił

Chcemy byś również kochał ją i ty…

Tymi słowami najmłodsze przedszkolaki z grupy 3 i 4 latków rozpoczęły oba apele (dla klas przedszkolnych i I – IV oraz dla klas V – VIII i klasy III gimnazjalnej) zorganizowane z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nastepnie najstarsi uczniowie naszej szkoły przedstawili tragiczne lata naszej historii – rozbiory, powstania narodowe, I wojnę światową i niezapomniany rok 1918 – rok odzyskania przez Polskę, po 123 latach niewoli, upragnionej wolności. Przedstawienie ubarwiały pieśniami i piosenkami patriotycznymi uczniowie klasy III oraz członkowie zespołu wokalnego prowadzonego przez p. Aldonę  Olek – Kluskę.  Przedstawienia zakończyły dzieci z oddziału 0 a recytując wiersze o ojczyźnie, śpiewając piosenkę „Od morza aż do Tatr” i prezentując piękny układ choreograficzny do piosenki.

Organizatorzy apelu Michał Zinowik i Małgorzata Kozłowska serdecznie dziękują paniom Patrycji Kanarek i Ewie Wołczak za pomoc w organizacji apelu i włączenie się w radosne świętowanie.

Tego dnia nasza szkoła włączyła się w akcję „Rekord dla Niepodległej”, ogłoszoną przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. O godzinie 11.11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego.

M. Kozłowska