HARCERSKI START 5 BDH „Żółto – zieloni” 2018/2019

W dniach 21-22.09.2018 r. w Szkole Podstawowej w Brojcach odbyła tzw. „harcerska nocowanka”, która zainaugurowała rozpoczęcie roku harcerskiego. Tematem przewodnim spotkania była przyjaźń harcerska i pogłębianie wspólnych relacji. Około godziny 19:00 miała miejsce zbiórka podczas, której omówiono cele i przebieg „nocowanki”. Po przydzieleniu zadań odbyły się przygotowania do „gali przyjaźni”, które polegały na tym, że każda z pięciu grup naszych harcerzy miała inne zadanie. Celem tej zabawy było zacieśnianie stosunków między naszymi młodymi druhnami i druhami oraz dobra zabawa. Grupy miały za zadanie: ułożyć piosenkę z podkładem pt. „Miłość w Zakopanem” - Zenona Martyniuka, ułożyć komiks o przyjaźni i omówić go śpiewająco, natomiast inne grupy miały przygotować pokaz mody oraz zatańczyć do piosenki „Kolorowe Sny”. Po przygotowaniu i zrealizowaniem założonych zadań wszyscy zaprezentowali się na uroczystej gali. Występy były bardzo śmieszne i trudno było wyłonić zwycięzcę lecz ostatecznie wygrała grupa dh Hani, Zuzi, Martyny, Marzeny i dh Kacpra. Po grze zebraliśmy się całą drużyną na świeczkowisku, aby porozmawiać o tym jak ważna jest przyjaźń i w naszym życiu oraz razem pośpiewać. Oprócz tych wszystkich atrakcji tego wieczoru dh Zuzia oraz dh Ola przebyły chustowanie, nabywając barwy naszej drużyny. Nocowanka Harcerska zakończyła się rano i pozostawiła nam w pamięci wydarzenia z poprzedniego dnia ze szczególnym uwzględnieniem ważnego przesłania o przyjaźni.

dh Karolina Gałczyńska – dh Joanna Zarzycka