Konkurs plastyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO Z OKAZJI JUBILEUSZU STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGLOŚCI

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa w Brojcach

BIAŁO – CZERWONE, NASZE BARWY NARODOWE- kategoria klas I-III– praca konkursowa ma być pracą wykonaną dowolną techniką płaską na formacie A3.

„WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM” (cyt. B. Łyszkiewicz) – kategoria klas IV-VIII i kl. III gimnazjalnej - praca konkursowa ma być projektem znaczka pocztowego wykonanym dowolną techniką płaską na formacie A3.

Cele konkursu:

• Pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku z Jubileuszem stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
  • Zachęcenie do kreatywnego współdzielenia się własnymi przemyśleniami dotyczącymi historii Polski.
  • Wspieranie podstaw patriotycznych wśród uczniów.

Adresaci konkursu:

• Konkurs przeznaczony dl uczniów dwóch kategorii wiekowych  kl I-III, IV-VIII i kl. III gimnazjalna
  • Każda praca musi być podpisana w następujący sposób: klasa, wiek, imię i nazwisko na odwrocie pracy.
  • Każdy z uczestników może przekazać tylko jedną pracę.
  • Praca nie może być zbiorowa.

Kryteria oceny prac:

• samodzielne i oryginalne ujęcie tematu;ekspresja;estetyka.

Termin konkursu:             17.IX - 5.X.2018r

Składanie prac: Katarzyna Wiśniewska

Wyniki konkursu i nagrody:

• Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w wyznaczonym przez jury terminie. Dokładna data rozstrzygnięcia oraz wręczenia nagród zostanie podana w trakcie trwania konkursu.
  • Jury przyzna nagrody rzeczowe oraz dyplomy w każdej kategorii wiekowej.
  • Nagrody nie podlegają zamianie na inne nagrody rzeczowe, ani na ich równowartość pieniężną.
  • Prace niezgodne z regulaminem nie będą brane pod uwagę
  • Rozstrzygnięcie jury jest ostateczne i nieodwołalne.
  • Wszelkie sprawy nieuwzględnione w regulaminie rozstrzyga organizator. Organizator może nie przyznać nagród w danej kategorii wiekowej w przypadku otrzymania zbyt małej ilości prac.
  • Przekazując pracę, uczestnik akceptuje regulamin oraz zgadza się na ewentualne publikowanie i ekspozycję jego pracy podczas wystawy pokonkursowej

Prace biorące udział w konkursie nie będą zwracane.

Katarzyna Wiśniewska