Eliminacjje Turnieju 1 - 10

W dniu 14 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Brojcach odbyły się finałowe eliminacje VI edycji Turnieju Jeden z Dziesięciu. Jest to konkurs wiedzy dla uczniów klas IV-VII. Jego celem jest propagowanie wartości nauki, poszerzenie posiadanej wiedzy, zwiększenie motywacji do nauki, zachęcanie do czytanie książek, zwłaszcza polskich autorów. Zainteresowani uczniowie przez cały rok szkolny co miesiąc prezentowli swoją wiedzę rozwiązujac testy z wiedzy ogólnej. W turnieju łącznie wzięło udział 120 uczniów, w tym ze Szkoły Podstawowej w Brojcach 73 uczniów i z Filii w Dargosławiu 47. Do finału zakwalifikowało się 12 uczestników:

1. Pilarska Maria  klasa VII
  2. Piskorz Nikola  klasa VII
  3. Matusiak Szymon  klasa V
  4. Janecki Szymon  klasa VI
  5. Gibas Kacper  klasa VII
  6. Ruciński Szymon  klasa V
  7. Przybylska Zuzanna  klasa V
  8. Jarosiński Adrian  klasa VII
  9. Motłoch Aleksandra  klasa V
  10. Witkowska Klara  klasa VIb
  11. Kuczkowska Lena klas VIb
  12. Pryba Bartosz  klasa IVa

Uczestnicy w kolejności ustalonej przez liczbę zdobytych punktów odpowiadali na pytania z przyrody, bilogii, matematyki, geografii Polski i świata, literatury, historii, literatury oraz filmu. Po bardzo wyrównanych i emocjonujących zmaganiach wyłoniono laureatów:

1. Piskorz Nikola klasa VII   -  I miejsce
  2. Pryba Bartosz klasa IV - II miejsce
  3. Matusiak Szymon  klasa V - III miejsce

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: organizator turnieju p. Leszek  Perzanowski,  dyrektor Szkoły Podstawowej w Brojcach p. Janina Perzanowska oraz Wójt Gminy Brojce p. Stanisław Gnosowski, który nie tylko wspierał uczestników emocjonalnie, czytał wybrane przez uczniów pytania, ale także zadbał o słodki upominek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy imponującej wiedzy. Nagrody laureatom zostaną wręczone podczas uroczystego apelu w dniu 22 czerwca 2018 roku.

Leszek Perzanowski.