O życiu pszczół, pozyskiwaniu miodu, pracy w pasiece, budowie ula, ramkach, plastrach i sprzęcie pszczelarskim opowiadała uczniom klasy II mama jednego z uczniów – pani Karolina Spławska.

8 maja uczniowie klasy II gościli panią Karolinę Spławską. Pani Karolina, pochodząca z rodziny pszczelarzy została zaproszona, aby poprowadzić specjalną lekcję o życiu pszczół. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o korzyściach jakie ma człowiek z tych małych stworzeń i jak ważną częścią ekosystemu są pszczoły. Dla lepszego zrozumienia tematu, pani Karolina zaprezentowała m. in. ramkę hodowlaną oraz drobny sprzęt pszczelarski. Swoją prezentację wzbogaciła filmami edukacyjnymi  z serii "Z kamerą wśród pszczół". Z filmów dzieci dowiedziały się  jak mieszkają, pracują, co jedzą pszczoły, co im zagraża i co można zrobić, żeby im pomóc.

Końcowym elementem zajęć była degustacja miodu oraz przymierzanie siatki ochronnej na głowę.

Mamy nadzieję, że wiedza pszczelarska jaką pani Karolina Spławska przekazała uczniom wyda owoc w postaci pozytywnego nastawienia do owadów zapylających.

W prezentacji dzielnie wspierał mamę syn Miłosz, który jest uczniem tej klasy. Posiada on już ogromną wiedzę o życiu i hodowli pszczół.

Dzieci z klasy II wraz z wychowawczynią gorąco dziękują pani Karolinie za wspaniałą prezentację.

Małgorzata Kozłowska