NOCOWANKA DRUŻYNY HARCERSKIEJ

W dniach 27 – 28 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Brojcach odbyła się nietypowa nocowanka. Zebraliśmy się całą drużyną, aby później wspólnie śpiewać, pląsać i tańczyć. W trakcie zabaw nasze przyboczne zabierały po 3 osoby, które przechodziły, m. in.  testy zmysłów (smaku, węchu, dotyku i słuchu) z zamkniętymi oczami. Zaliczenie tych testów prowadziło do przyjęcia barw drużyny. Kiedy wszyscy ukończyli test udaliśmy się na wspólne ognisko przygotowane przed dh Karolinę oraz dh Łukasza. Podczas ogniska śpiewaliśmy, wymienialiśmy się różnymi przeżyciami związanymi z testem oraz oficjalnie otrzymanie barw „żółto-zielonych” przez 21 harcerzy w tym dh Dorota Kossowska.   W nocy nasze druhny w ramach „Cała Polska Czyta Dzieciom” przeczytały nam fragmenty jednych z części Harry’ego Potter’a  pt. „Harry Potter i Więzień Askabanu”.

dh Joanna Zarzycka – dh Julia Zarzycka