ZUMBA DLA DZIECI

Promowanie zdrowego stylu życia, w tym aktywnego spędzania czasu wolnego to jedno z działań jakie zostało zaplanowane w zakresie realizowanego w naszej szkole projektu „Bezpieczna+”.

Pani Anna Gołach-Rucińska w dniu 19 grudnia 2017 roku zorganizowała dla uczniów Szkoły Podstawowej w Brojcach Filia w Dargosławiu zajęcia           z instruktorką ZUMBY Panią Sandrą Jagielską, była to dla nich nietypowa lekcja gimnastyki. Dzieci i chętni nauczyciele brali czynny udział z zajęciach, które odbyły się w dwóch grupach: pierwsza to uczniowie od przedszkola do klasy IV, a druga to uczniowie klas od V do VII. Dla każdej z grup Pani Sandra przygotowała oddzielny program, który zawierał w sobie elementy tańca             i aerobiku. Każde zajęcia poprzedzało wprowadzenie, które miało uświadomić uczniom czym jest Zumba i przekonać ich do takiej formy spędzania czasu wolnego. Głównym celem tych zajęć było: wspomaganie harmonijnego rozwoju fizycznego dzieci, zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu, kształcenie sprawności ruchowej dzieci oraz nabycie umiejętności pokonywania nieśmiałości i tremy podczas zajęć w dużej grupie. Wszyscy biorący udział w zajęciach odczuli lekkie zmęczenie, ale okupione dobrą zabawą.

Jeszcze raz w imieniu uczniów i nauczycieli serdecznie dziękujemy Pani Sandrze Jagielskiej za przeprowadzenie zajęć.

Anna Gołach-Rucińska