2 Maraton Czytania w Szkole Podstawowej w Brojcach

W piątek 3 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej w Brojcach odbył się 2 Maraton Czytania.

Wspólne czytanie zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. My czytaliśmy troszkę dłużej!!!

Harcerki z 5 DH ”Żółto - Zieloni” przez cały dzień we wszystkich klasach szkoły podstawowej i w oddziałach przedszkolnych czytały fragmenty książek przez 10 minut, następnie wieczorem o godzinie 18:30 spotkaliśmy się, aby kontynuować głośne czytanie. Wspólne czytanie książek było ciekawym doświadczeniem, gdyż zwykle czytamy sami dla siebie - po cichu lub w ogóle nie wypowiadając słów na głos. Słowa przeczytane na głos mają jeszcze większą moc, niemal czarodziejską. Głośne czytanie książek okazało się wspaniałą przygodą.

Było to spotkanie mające na celu integrację społeczności czytelniczej, rozbudzenie pasji czytelniczych oraz wyrobienie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

Organizatorami przedsięwzięcia była 5 Drużyna Harcerska „Żółto – Zieloni” działająca przy Szkole Podstawowej w Brojcach wraz z Biblioteką Szkolną. Koordynatorami akcji były Joanna Zarzycka- pedagog szkolny, Dorota Kossowska-nauczyciel języka polskiego, Iwona Prus-nauczyciel -bibliotekarz.

Po zakończeniu maratonu uczniowie i harcerze jeszcze chwilę wspólnie się bawili przy pląsach.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym Maratonie !

Joanna Zarzycka