„NIE MA ŚMIECI- SĄ SUROWCE” SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

W dniu 14.09.2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Brojcach Filia
w Dargosławiu po raz kolejny wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Tegoroczna 24 edycja akcji przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci- są surowce"

Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki.

Obchody tego ważnego wydarzenia zaczęliśmy od apelu na którym przybliżona została nam idea i znaczenie akcji sprzątania świata. Następnie wszystkie klasy pod opieką wychowawców przygotowywały plakaty z tegorocznym hasłem. Pomysłów nie brakowało- uczniowie z zapałem pracowali nad swoimi plakatami. Na koniec uczniowie otrzymali ochronne rękawiczki oraz worki na śmieci i  wyruszyli wraz z nauczycielami na sprzątanie najbliższej okolicy. Za organizację tegorocznej akcji odpowiedzialny był p. Piotr Łakomy.

Piotr Łakomy