Inauguracja XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

5 czerwca odbyło się w naszej szkole spotkanie, na którym zainaugurowaliśmy XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Rozpoczęliśmy od czytania „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Czytającym, pani dyrektor, pani pedagog i nauczycielom, chętnie pomagały dzieci, które doskonale znają ten utwór. Wspólne chwile uświetniły występy dzieci z klasy 0 a, które przedstawiły kukiełkową adaptację wiersza Jana Brzechwy „Żuk” (przygotowanie pani H. Goszczyńska) oraz dzieci z klasy II a z przedstawieniem „Bajkowy amabaras” – przygotowane przez panią J. Wośko – Kawkę. Piosenkę fundacji „Cała Polska czyta dzieciom”, a także piosenki „Są gdzieś bajki”, „Fantazja” oraz „Mała smutna królewna” przedstawił nam zespół wokalny kierowany przez panią M. Sudę.

Dzieci przyszły w tym dniu z opaskami przedstawiającymi postaci z bajek.

W Tygodniu Czytania będą się odbywać spotkania czytelnicze z zaproszonymi gośćmi, konkursy czytelnicze, zawody sportowo – bajkowe.

M. Kozłowska