„Dzień Matematyki” w Szkole Podstawowej w Brojcach

Dnia 29.03.2017 roku w Szkole Podstawowej w  Brojcach uczniowie klas IV  - VI obchodzili „Dzień Matematyki”. Matematyka miała  swoje święto. Celem tego dnia była popularyzacja wiedzy matematycznej wśród jak najszerszego kręgu uczniów, wzbogacenie słownictwa matematycznego, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, doskonalenie umiejętności koncentracji uwagi, logicznego myślenia, prezentowania swojej wiedzy publicznie, czytania tekstów matematycznych oraz stosowania zasad zgodnej rywalizacji.  Uczniowie udowadniali, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, „suche liczby” i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.  Obchody święta matematyki miały charakter konkursu między klasami. Klasy IV – VI  wykonywali plakaty pt „Dzień matematyki”, rozwiązywali  krzyżówki matematyczne, wykreślanki,  wąż matematyczny i dyktando matematyczne, hasła związane z dniem matematyki . Podsumowaniem akcji było przedstawienie „Kłótnia liczb” w wykonaniu klasy VI. Wszyscy wiemy, że matematyka zajmuje szczególne miejsce wśród wszystkich nauk, uważana jest za „Królową nauk”. Była to pierwsza taka impreza organizowana w szkole i miejmy nadzieję, że nie ostatnia. „Dzień matematyki w szkole” przygotowała pani Alina Zabrocka.

Justyna Wośko – Kawka