GMINNY KONKURS KOLĘD

24.01.2017 roku mieliśmy okazję po raz piętnasty uczestniczyć w przepięknej imprezie gminnej pn: Gminny Konkurs Kolęd. Konkurs pod patronatem wójta Gminy Brojce pana Stanisława Gnosowskiego, a organizowa­ny przez nauczycielki: Katarzynę Wiśniewską i Justynę Wośko – Kawka wpisał się na stałe w kalendarz imprez w Szkole Podstawowej w Brojcach.  W założeniach swoich ma na celu kultywo­wanie tradycji ludowych i ich upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży.

W Gminnym konkursie kolęd udział brali najlepsi z najlepszych czyli laureaci szkolnych eliminacji w ka­tegorii soliści klas I- III  i IV- VI Szkoły Podstawowej w Brojcach i w Dargosławiu. W jury konkursowym zasie­dli p. Stanisław Gnosowski – wójt Gminy Brojce,  dyrektor Szkoły Podstawowej w Brojcach – p. Janina Perzanowska, ksiądz wikary parafii Brojce Piotr Janas, bibliotekarka szkolna p. Iwona Prus.  W ocenie swojej brali pod uwagę następujące kryteria: zgodność wyko­nania z tekstem, ciekawość aranżacji i interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny.

Uczestnicy konkursu przepięknie zaprezentowali przy­gotowane przez siebie utwory, wzruszeniom i aplau­zom nie było końca. Jury wyłoniło zwycięzców:

W kategorii klas I – III: I miejsce Agata Dankowska, II miejsce Aleksandra Bodnar, III miejsce Hanna Kościelna, IV miejsce Zuzanna Szram, V miejsce   Paweł Piersiala, VI miejsce Wiktoria Wójtowicz,    VII miejsce Janecka Jagoda i Anna Duda. W kategorii klas IV – VI:  I miejsce Nikola Piskorz, II miejsce  Aleksandra Motłoch, III miejsce Justyna Kurdysiak, IV miejsce Julia Sikorska, V miejsce Oliwia Szram , VI miejsce Szymon Ruciński, VII miejsce Pilarska Maria i Sawicka Hanna. Uczniów z SP w Dargosławiu przygotowała p. Barbara Sadowska.  Wszy­scy uczestnicy konkursu zgodnie z re­gulaminem zostali nagrodzeni dyplo­mami laureatów i uczestnictwa oraz pięknymi nagrodami rzeczowymi sponsorowanymi przez Wójta Gminy w Brojcach pana Stanisława Gnosowskiego. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie, które zapewne będzie miłym wspo­mnieniem naszej imprezy, kiedy sięgniemy do kart na­szej szkolnej kroniki.

JUSTYNA WOŚKO – KAWKA