Zabawa przy afrykańskich rytmach

14 listopada , na zaproszenie pań Ewy Wołczak i Natalii Grabowskiej, odbywających praktyki w nasze szkole, przybyli do nas pan Leszek Wiszniewski, jego żona M’mharry Sylla Wiszniewska i mały Staś Wiszniewski. Goście zapoznali zgromadzonych uczniów z klas 0 – III z kulturą zachodniej Afryki i pięknymi pieśniami i tańcami z rodzinnego kraju pani M’mharry – Gwinei. Dzieci mogły wysłuchać pieśni wykonanych w języku susu i w języku plemienia Malinke. Uczestnicy spotkania z wielką radością i zaangażowaniem uczyli się śpiewać w języku susu. Mieli także możliwość zagrania na bębnach dun dun i djembe. Po ogólnym spotkaniu na holu nasi goście uczestniczyli w spotkaniach klasowych, w klasie III a, III b i I. Uczniowie mieli mnóstwo pytań – o klimat Gwinei, potrawy, wygląd domów, a w szczególności o rówieśników – jak się uczą, bawią, czy mają komputery, tablety itp. Spotkania kończyły się wspólnymi zdjęciami (galeria).

Dzieci wraz z wychowawczyniami bardzo gorąco i serdecznie dziękują paniom Ewie i Natalii za zorganizowanie tak interesującego spotkania, a gościom jeszcze goręcej za wspaniałą atmosferę, doskonały kontakt z dziećmi, mnóstwo ciekawej wiedzy przekazanej w tak interesujący sposób. Dziękujemy też małemu Stasiowi za to, że tak dzielnie towarzyszył Rodzicom. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na nadchodzące 2. urodzinki i mnóstwo prezentów dla niego i jego brata Grzesia pod choinką.

Dziękujemy!

Małgorzata Kozłowska