KONKURS „WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH”

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie po raz kolejny zaprosiło w tym roku szkolnym uczniów klas młodszych do udziału w konkursie „Wokół symboli narodowych”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy historycznej, szczególnie tej związanej z polskimi symbolami narodowymi.

Mali uczestnicy przystąpili do zmagań konkursowych 10 listopada o godz. 12.00. Podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe: klasy I oraz II i III. Konkurs miał charakter testu jednorazowego wyboru z możliwą jedną poprawną odpowiedzią. Uczniowie z przejęciem odpowiadali na pytania. Wykazali się znajomością barw i symboli narodowych. Radzili sobie np. z odszukaniem Polski na mapie konturowej Europy, ze znajomością tekstu hymnu państwowego, z kojarzeniem dat z wydarzeniami z historii Polski.

Wyniki konkursu zostaną przesłane do końca 2016 roku. Wszystkim uczestnikom z góry gratulujemy i życzymy jak najlepszych wyników.

W galerii prezentujemy kilka zdjęć z przygotowań do konkursu i z samego konkursu.

Koordynator konkursu

M. Kozłowska