KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE IV. EDYCJA

W roku szkolnym 2023/2024 Szkoła Podstawowa w Brojcach, przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój kreatywności „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE IV EDYCJA”.

CELE PROJEKTU

1.Cele główne:

• Zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej ii wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności uczestników poprzez różnorodne działania plastyczne.
  • Poznanie i eksperymentowanie z różnymi technikami plastycznymi.
  • Arteterapia rozwojowa oraz profilaktyka zdrowia psychicznego uczestników.
  • Inicjowanie i promowanie twórczości plastycznej dzieci i młodzieży.

2. Cele szczegółowe:

• Prowadzenie twórczych działań plastycznych wspierających harmonijny rozwój, a szczególnie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, napięcia mięśniowego, spostrzegania, pamięci, uwagi i mowy.
  • Zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia i aktywności plastycznej w zakresie eksperymentowania z różnymi materiałami i narzędziami plastycznymi, nabywanie doświadczeń i polisensoryczne poznawanie stymulujące rozwój.
  • Rozwijanie wyobraźni i kreatywności.
  • Tworzenie prac plastycznych inspirowanych przyrodą, architekturą, literaturą dziecięcą i najbliższym otoczeniem za pomocą różnych technik rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych i mieszanych.
  • Rozwijanie samodzielności, wzmacnianie poczucia sprawczości i wiary we własne możliwości oraz doświadczanie sukcesu.
  • Kształtowanie postaw proekologicznych poprzez recykling plastyczny oraz wykluczenie materiałów zawierających plastik.
  • Zewnętrzna promocja dziecięcej sztuki oraz placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych.

Realizator projektu: Edyta Balonis