Czekoladowy autobus u naszych przedszkolaków

Czekoladowy Autobus

Nauka przez zabawę- czy to możliwe? Kolejny raz udawadniamy, że tak. 11 września na parkingu szkolnym zatrzymał sie nietypowy, bo "Czekoladowy autobus",  wzbudzając duże zaciekawienie mieszkańców Brojc i oczywiście całej szkolnej społeczności. Ten niezykły autobus przyjechał do naszej gminy po raz pierwszy. Przypadkowo znaleziona oferta w internecie o kuszącej nazwie skłoniła fankę czekolady, do zaproszenia ich do naszego przedszkola.

W warsztatach wzięły udział trzy grupy. Przedszkolaki miały okazję przenieść się do krainy pachnącej czekolady. Zmysłem zapachu i smaku odkrywali tajemnice tego smakołyku, z pomocą animatorów tworzyły swoją własną małą czekoladę w wybranym przez siebie kształcie, rysowały i ozdabiały czekoladowe obrazki, które zabrały w pięknie zapakowanym pudełeczku do domu. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia, a każdy uczestnik otrzymał dyplom "Mistrza czekolady"

Udział w warsztatach czekoladowych w mobilnym autobusie okazał się niesamowitą i bardzo słodką przygodą.

Ewa Wołczak