Bezpieczna droga do szkoły

4 października 2016 roku do klasy I SP w Brojcach zawitał strażnik miejski ze Straży Miejskiej w Trzebiatowie p. Bartosz Janecki. Przeprowadził on pogadankę wśród najmłodszych na temat ich bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, poznały miejsca do tego wyznaczone. Omówione zostały podstawowe znaki drogowe oraz sygnalizacja świetlna. Dzieci dowiedziały się także o zagrożeniach wynikających z kontaktów z obcymi ludźmi. Następnie dzieci, wyposażone w kamizelki odblaskowe, w asyście opiekunów udały się na najbliższe skrzyżowanie, aby nauczyć się prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Przy okazji zostały dzieciom rozdane odblaski, które przyczynią się do poprawienia widoczności dzieci na drodze i zwiększą ich bezpieczeństwo. Spotkanie zorganizowała pani pedagog Joanna Zarzycka.

Małgorzata Kozłowska