VIII edycja konkursu edukacyjnego "Wokół symboli narodowych"

Konkurs ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 15 tysięcy uczestników.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą  o polskich symbolach, a także o wydarzeniach  z dziejów naszego kraju, zwłaszcza takich jak: uchwalenie Konstytucji 3 Maja (1791),  II wojna światowa (1939-1945), 11 listopada 1918 roku czy Bitwa Warszawska (15 sierpnia 1920).

Tegoroczna edycja odbywała się pod patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego.

Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z klas II i III.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Na etapie szkolnym test najlepiej napisali:

Oliwia Bączkiewicz klasa  III

Antonina Sikorska klasa III

Ignacy Wasylik klasa II

Konkurs przeprowadziła pani Joanna Grabowska.

Koordynator  konkursu dziękuje pani Justynie Wośko – Dziamskiej za pomoc w zorganizowaniu konkursu.

Szkolny koordynator konkursu

Małgorzata Kozłowska