List Absolwentki roku szkolnego 2021/2022 oraz uczennicy z najwyższą średnią ocen klas IV-VIII, uczennicy kl. VIIIa Jagody Janeckiej

Szanowna Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, kadro nauczycielska, rado pedagogiczna, pozostali goście i uczniowie!

Dziś, po czasie pełnym pracy, nauki i doznań kończymy naukę roku szkolnego 2021/22. Tegoroczne zakończenie jednak, jest dla nas - uczniów klas 8 szczególne, inne od pozostałych - bowiem po wielu latach spędzonych pod waszymi skrzydłami przychodzi czas rozstania. Około 8 lat wstecz nasz rocznik, jeszcze jako małe brzdące, rozpoczął tu swoją ścieżkę, ścieżkę nie tylko edukacji ale i życia. To tu w dużej mierze dorastaliśmy, zmienialiśmy się, zawieraliśmy przyjaźnie czy przyswajaliśmy wartości jakimi się obecnie kierujemy. To tu z małych dzieci wkroczyliśmy w etap dojrzewania i to tu zaczęliśmy kształtować nastoletnich siebie. Chciałabym w imieniu klas 8 podziękować wam wszystkim za opiekę, dobrą radę, wszystkie doświadczenia i wspomnienia minionych lat. Dziękujemy również za wiedzę, którą wytrwale i najlepiej jak tylko potrafiliście staraliście się nam przekazywać - mimo iż chłonęliśmy ją raz z większym a raz mniejszym zapałem. Tutaj chciałabym wtrącić specjalne podziękowanie dla nauczycieli przygotowujących nas do egzaminów 8 klasisty - Pań: Agnieszki Radoń, Agnieszki Fudały, Anety Zalewskiej, Aliny Zabrockiej oraz dla Pana Zbigniewa Radonia, którzy zadali sobie w tym roku szczególny trud abyśmy podeszli do nich w jak najlepszej formie, jesteśmy bardzo wdzięczni.
Zakończenie klasy 8 jest zamknięciem pewnego etapu naszego życia który rozgrywał się tu, a wkroczeniem w nowy. Wkraczamy na ścieżkę szkoły średniej i wierzymy że to czego nauczyliśmy się tutaj w naszej szkole, przygotowało nas do tego jak najbardziej odpowiednio. Nasze rozstanie nie jest jednak równoznaczne z naszym odejściem, jestem pewna że każdy z nas na zawsze będzie pamiętał to miejsce i ludzi w nim poznanych a jak wiemy gdy pamięć jest żywa - więź również. Dziękujemy za ten czas, za wszystkie chwile - te dobre i te złe, za wszystkie wspomnienia i za to jaką role odegrało to miejsce w kształtowaniu nas jako młodych ludzi, dziękujemy za to że możemy dumnie ruszyć w świat dalszego rozwoju.
Liczymy że pomimo naszego odejścia, i tego że czasem występowały pewne problemy czy spory, w waszej pamięci pozostaną jedynie dobre obrazy naszych osób, a co najważniejsze pozostaną na długo. Myślę że ta szkoła będzie miejscem do którego każdy z nas będzie chętnie wracał sercem i gdzie przyjmiecie nas z otwartymi ramionami,  dziękujemy za te wspólnie spędzone 8 lat.
                                                                                                                 W imieniu kl. 8 Jagoda Janecka