Zabawy z zajączkiem wielkanocnym w grupie Promyczki

We wtorek 12 kwietnia dzieci z grupy Promyczki  uczestniczyły w zabawach z zajączkiem wielkanocnym.

Przedszkolaki musiały wykonać wiele zadań, które zajączek wyznaczył im w listach.
Promyczki z wielkim zaangażowaniem:
 rozwiązywały zagadki; szukały czekoladowych jajeczek, liczyły je; ćwiczyły z wielkanocnymi zwierzątkami, wykonały kartki świąteczne i pisanki; poznały budowę jajka i dowiedziały się, które jajko pływa, a które tonie, jak można oddzielić żółtko od białka za pomocą butelki; zagrały w grę "Wyturlaj jajo".
Największą radość sprawiło dzieciom poszukiwanie  jajeczek i paczki ze słodyczami ponieważ towarzyszyły im psikusy, przygotowane przez zajączka.
Zabawy te nie tylko wprawiły dzieci w radosny nastrój ale również pozwoliły na utrwalenie wielkanocnych tradycji.

Halina Goszczyńska