Wiosna, wiosna piękna i radosna

Pierwszy obudził się pierwiosnek,
Potem chochoły spadły z róż.
Skowronek śpiewem wołał wiosnę,
żeby na pole wyszła już!

Bo zima, bo zima każdemu obrzydła.
Niech słońce da jej pstryczka w nos!
Niech wiosnę, niech wiosnę przyniosą na skrzydłach
bociek, jaskółka, szpak i kos.

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, świat z dnia na dzień robi się kolorowy. 24 marca 2022 to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego uczniów Szkoły podstawowej w Brojcach. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brojcach pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzieli, że czeka ich mnóstwo atrakcji.

Wśród tych atrakcji były:

- wiosenne zawody sportowe dla klas I – III. Uczniowie zmagali się z konkurencjami: kozłowanie piłki, skakanki – koniki, przenoszenie przedmiotu z jednego miejsca w drugie, ubieranie manekina w symbole wiosenne: bocian, żaba, wiosna. Uczniowie wykazali się  szybkością, zwinnością i sprytem.

- „Wiosenne łamigłówki mądrej główki” .Uczniowie w grupach rozwiązywali zadania: krzyżówki, puzzle, rozsypanki wyrazowe, rebusy. Każda grupa miała również do wykonania pracę plastyczną – wiosenną łąkę, zawieszkę na okno, wiosenne bukiety, bociany.

- pokaz  eko-mody. Uczniowie przy wykorzystaniu odpadów przeznaczonych do recyklingu wykonali stroje: wieczorowe, karnawałowe, szkolne, sportowe Pomysłów było bardzo dużo, ilu uczniów tyle pomysłów. Kreatywność uczniów w tym momencie zabłysła mocno. Panie Edyta Balonis i Jolanta Dzięgielewska wpierały prezentujących się na naszym szkolnym pokazie. Dekoracje wykonała p. Patrycja Kanarek.

- turniej unihokeja dla klas IV – VIII.

Organizatorami dnia wiosny byli nauczyciele wychowania fizycznego:

p. Justyna Wośko – Dziamska i p. Piotr Lenkiewicz.