Bal u Królowej Jadwigi w Grupie Biedronek

Dzieci z Grupy Biedronki od września biorą udział w Ogólnopolskim projekcie „Piękna nasza Polska Cała”. W ramach tego projektu w czwartek zrealizowały kolejny punkt i przeniosły się na chwilę w czasy średniowiecza. Dokładnie w czasy , gdy Królową Polski została Jadwiga Andegaweńska. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek na temat życia Jadwigi: jak żyła, co lubiła robić i jak wyglądały zabawy dziecięce w owych czasach.

Na Bal przybyły damy dworu, królewny i królowie. Po prezentacji pięknych strojów wszystkie dzieci zaproszono do tańca dworskiego. Co prawda przedszkolaki nie spróbowały ulubionych słodyczy Królowej - anyżków, ale zajadały się pysznymi oponkami, chruścikami, rogalikami i babeczkami, które przygotowali nam rodzice za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.  Na Balu pojawiła się również na zaproszenie Biedronek Pani dyrektor Janina Perzanowska, która jak zwykle pochwaliła piękne stroje i  niespożytą energię dzieci.

Tego dnia wszyscy świetnie się bawiliśmy !