Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach 1-3

Tradycyjnie jak co roku, w lutym intensyfikujemy nasze działania dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów i usług sieciowych. Aktywność ta związana jest z – obchodzonym w tym roku 11 lutego – Dniem Bezpiecznego Internetu.

Ze względu na ferie uczniowie z klas 1 – 3 obchodzili  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 17 lutego.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Na terenie szkoły podejmowaliśmy różne działania. Uczennice z klasy III przygotowały prezentację o zasadach korzystania z Internetu i bezpieczeństwie w sieci. Przedstawiły ją w poszczególnych klasach. Wychowawczynie na lekcjach oraz na zajęciach z edukacji informatycznej  poruszały tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu. Podczas omawiania tej tematyki korzystały ze stron  Sieciaki.pl, materiałów edukacyjnych „Owce w sieci”. Uczniom bardzo spodobała się  INTERLANDIA  - pełna przygód gra online, dzięki której mogli poznać w praktyce podstawowe zasady bezpiecznego udziału w społeczności internetowej.

Organizator Dnia Bezpiecznego Internetu w klasach młodszych
                                                                                Małgorzata Kozłowska