Rozstrzygnięcie konkursu "Moja miejscowość"

29 października zakończył się konkurs plastyczny „Moja miejscowość” zorganizowany przez bibliotekę Szkoły Podstawowej w Brojcach i Gminną Bibliotekę Publiczną w Brojcach.

Uczestnicy konkursu, reprezentujący wszystkie grupy wiekowe, wykonali prace różnymi technikami. Byli to:

Bartosz Zakrzewski- 6-latek,

Martyna Drzewiecka - kl. I,

Weronika Łosiewicz- kl. III,

Natalia Maksymczuk- kl. III,

Alicja Piszcz- kl. III,

Maja Kuczkowska- kl. V,

Michał Zakrzewski- kl. V,

Anna Duda- kl. VI,

Adam Piszcz- kl. VI,

Aneta Pierścionek- osoba dorosła,

Klaudia Pierścionek- osoba dorosła,

Kamila Zadrożna- Kuczkowska- osoba dorosła.

Organizatorzy zdecydowali, że wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają podziękowania i nagrody książkowe. Fundatorem nagród była Gminna Biblioteka Publiczna w Brojcach.

6 grudnia w sali wiejskiej nastąpiło wręczenie nagród w obecności dyrektorki i wicedyrektorki Szkoły Podstawowej w Brojcach, pań: Janiny Perzanowskiej i Joanny Zarzyckiej, wice-wójta pana Bartosza Janeckiego, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Brojcach pana Łukasza Goszczyńskiego oraz organizatorek konkursu i jednocześnie członkiń komisji, pań: Wiolety Misikonis, Iwony Prus i Agnieszki Radoń.

Spotkanie odbyło się w reżimie sanitarnym. Uczestnicy konkursu mogli się sfotografować na tle swoich prac, wyeksponowanych na odpowiednio przygotowanych sztalugach i stojakach.

Do Świąt Bożego Narodzenia prace konkursowe będą wystawione w sali wiejskiej.

Konkurs plastyczny „Moja miejscowość” wyłonił talenty artystyczne naszych mieszkańców, którzy pokazali w swoich pracach niepowtarzalność przyrodniczą i architektoniczną różnych miejsc gminy Brojce i w ten sposób wyrazili dumę z naszej małej ojczyzny.