Spotkanie z policjantem z KPP w Gryficach

29 października 2021r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Brojcach klas IV-VIII mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu z asp. Agnieszką Podgórską.

Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna osób nieletnich oraz cyberprzemoc. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto  i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie postawy powinni przyjmować uczniowie, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo. Poruszona problematyka cyberprzemocy cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjanta.

Zaproszony prelegent w bardzo ciekawy sposób zaprezentował omawianą problematykę.

Spotkanie z policjantem to świetna okazja dla uczniów, by dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda ich praca. Dzięki takim spotkaniom funkcjonariusz policji będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.