Projekt BohaterON

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku.

DLACZEGO BOHATERON?

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację.

EDUKACJA

Ważną część kampanii stanowi edukacja młodzieży szkolnej. Pokazuje, że historia nie musi być nudna – jej treści można przekazać w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie. Dla uczniów organizowane są warsztaty wykorzystujące elementy edukacji pozaformalnej i spotkania z uczestnikami Powstania Warszawskiego.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas V – VIII wzięli udział w akcji BohaterON. Podczas lekcji historii nasi uczniowie uczestniczyli w projekcie mającym na celu przybliżenie wiedzy na temat Powstania Warszawskiego. Oglądali filmy ukazujące przebieg Powstania Warszawskiego,  a uczniowie z klas V-VI z dużym zainteresowaniem wysłuchali słuchowiska o losach młodych powstańców.

Dodatkowo nasi uczniowie wykonali ponad 30 pięknych aurek dla powstańców.

Leszek Perzanowski