„Kodowanie na dywanie” - podziękowanie

„Radość, która przemienia się w dziękuję, jest najlepszą wdzięcznością”.

Dzieci z grupy Biedronki (5-latki) ze Szkoły Podstawowej w Brojcach  od września biorą udział w innowacji pedagogicznej „Kodowanie na dywanie” prowadzonej przez wychowawczynię grupy p. Ewę Wołczak. Kodowanie to nic innego jak ciekawe zajęcia, ciągłe rozwiązywanie zagadek i problemów w kreatywny sposób. Uczenie logicznego myślenia zadaniowego podejścia do stawianych problemów pracy zespołowej i odpowiedzialnego korzystania z urządzeń mobilnych.  Dzięki wspaniałemu sponsorowi Panu Michałowi Gradel  z firmy Midgard –usługi budowlano-wykonawcze z Gryfic, zajęcia będą jeszcze bardziej atrakcyjniejsze. Dzieci z okazji Walentynek otrzymały świetny robot Genibot mówiący w dwóch językach. Roboty w przedszkolach są używane coraz częściej. Są nie tylko wspaniałą zabawą ale przede wszystkim oswajają najmłodszych z w nowymi technologiami i w konstruktywny sposób  podnoszą efektywność nauki. Ułożony za pomocą kart program pozwala wprowadzić robota  w ruch i sprawić, że będzie  wykonywał wybraną sekwencję poleceń:  poruszanie się po narysowanej linii, zaprogramować wydawanie dźwięków a nawet przemieszczać się na podstawie wykonanych działań matematycznych.

Dzieci z grupy „Biedronki” wraz z wychowawczynią p. Ewą Wołczak, p. dyrektor Janiną Perzanowską serdecznie dziękują p. Michałowi Gradel za zasponsorowanie robota Genibot, bo „Nie liczy się to ile posiadamy, ale ile dajemy innym i jak się z nimi dzielimy”

Justyna Wośko – Dziamska