Sukces ucznia naszej szkoły w 1. edycji konkursu filmowego „Eko-Kadr” w Szczecinie

W minioną sobotę, 10.10. 2020 r. w Domu Kultury „Krzemień” w Szczecinie odbyło się rozstrzygnięcie 1. edycji konkursu filmowego „Eko-Kadr” w ramach Dąbskich Wieczorów Filmowych. Celem głównym konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa, poprzez zaangażowanie uczestników w tworzenie atrakcyjnych i nowoczesnych materiałów edukacyjnych w postaci spotów video. Zadanie polegało na stworzeniu krótkiego spotu video ukazującego w kreatywny i optymistyczny sposób  wszelkie działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska w dwóch kategoriach: „Czyste powietrze” i „Moja woda”.

Do konkursu przystąpili chętni uczniowie z klas VII i VIII. Poziom prac był naprawdę wysoki, wśród nagrodzonych filmów znalazły się takie, które mogłyby być od razu gotowymi materiałami reklamowymi promującymi konieczność dbania o wodę i powietrze. Wśród zaproszonych laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Adam Wołczak z kl. VII b. Podczas uroczystej gali wręczania nagród okazało się, że zajął on III miejsce w kategorii „Moja woda”. Adamowi należą się ogromne brawa i szczere gratulacje. Otrzymał on statuetkę wraz z dyplomem oraz dron z kamerą. Prace zostały oceniane przez zacne grono jury w składzie: Krzysztof Spór (dziennikarz) - przewodniczący, Joanna Tryniszewska (dziennikarka) , Sebastian Stankiewicz (polski aktor i artysta kabaretowy), Andrzej Grzana (pracownik WFOŚiGW Szczecin).  Po gali w "Pracowni Wyobraźni" Domu Kultury "Krzemień" odbyły się warsztaty ekologiczne przygotowane przez Transgeniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie zostaną wręczone dyplomy uczestnictwa. Bardzo dziękuję za zaangażowanie i chęć udziału w promowaniu ekologicznych zachowań.

Patronat ekologiczny: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Patronat honorowy: Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Szkolny koordynator konkursu

Piotr Łakomy