Zajęcia integracji sensorycznej.

Obecnie w naszej szkole kontynuowane są zajęcia integracji sensorycznej, na które uczęszczają dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I – V. Mimo tego, że nasza sala zmieniła lokalizację w budynku, nasi uczniowie bez problemu ją odnaleźli. Pomieszczenie jest dostosowane do potrzeb naszych dzieci, jest ciepłym i przyjaznym miejscem.

Sala wyposażona jest wspecjalistyczny sprzęttaki jak:podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, trampolina, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie, a także materiały różnej faktury do stymulacji dotykowej, wzrokowej, węchowej oraz smakowej. Terapia SI nie jest uczeniem konkretnych umiejętności, ale usprawnianiem pracy systemów sensorycznych i procesów układu nerwowego, które są bazą do rozwoju tych umiejętności. Podczas zajęć stymuluje się zmysły dziecka oraz usprawnia zakresy takie jak motoryka mała i duża czy koordynacja wzrokowo-ruchowa. Podczas zajęć wykorzystywane są elementy sensoplastyki uwielbiane przez dzieci.

Ze względu na istniejącą pandemię COVID -19  sprzęt znajdujący się w Sali jest dezynfekowany po każdych zajęciach, a sala wietrzona.

Jolanta Dzięgielewska