„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

Biblioteka szkolna przy Szkole Podstawowej  w Brojcach otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach Priorytetu 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” w kwocie 12 000 zł oraz 3 000 zł ze środków budżetu Gminy Brojce.

Celem tegoż priorytetu jest:

- popularyzacja i promowanie czytelnictwa wśród uczniów,

- zakup dla uczniów książek do czytania dla przyjemności,

- doposażenie biblioteki szkolnej w książki tematyce bliskiej współczesnym doświadczeniem uczniów w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata,

- wzbogacenie oferty bibliotecznej w książki atrakcyjne dla uczniów.

Nasza Szkoła może zawsze liczyć na osoby życzliwe które ofiarowują nam swoje zainteresowanie i nierzadko wielkie serce bez potrzeby rozgłosu i spektakularnych podziękowań. Jednak w tym miejscu chcemy podkreślić, że nie można być ciągle anonimowym darczyńcom czy przyjacielem szkoły, w związku z powyższym kierujemy szczególne podziękowania  dla Pana  Łukasza Goszczyńskiego, który podjął się tego przedsięwzięcia i w profesjonalny sposób zaangażował się w pozyskani środków z budżetu państwa. Dziękujemy Radzie Rodziców i Samorządowi Uczniowskiemu za wzorowe potraktowanie w/w tematu i akceptację.

Biblioteka przy Szkole Podstawowej w Brojcach wzbogaciła się o nowy księgozbiór, a uczniowie o nowe lektury, słowniki, albumy i powieści obyczajowe. Mamy nadzieję, że od dzisiaj wszyscy z entuzjazmem i nieskrywaną radością będziemy korzystali z miejsca, jakim jest BIBLIOTEKA... Bo ,,dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca".

( Kornel Makuszyński)

p. Iwona Prus