Doposażenie Szkoły Podsatwowej w Brojcach w sprzęt komputerowy

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało 3 tys. tabletów z dostępem do internetu 120 szkołom. To sprzęt pochodzący z puli 40 tys. komputerów, które wspólnie z NASK przekazało 1600 szkołom działającym w programie OSE. Szkolne Pakiety Multimedialne to jedno z wielu działań rządu mających na celu doposażenie szkół w sprzęt komputerowy.

Szkolne Pakiety Multimedialne

Taki szkolny pakiet NASK składa się z 25 tabletów wraz z etui, klawiaturą, rysikiem i usługą mobilnego dostępu do sieci internetu, świadczoną do końca roku szkolnego 2020/2021. Głównym kryterium branym pod uwagę było podpisanie przez dyrektora szkoły umowy z Ogólnopolską Siecią Edukacyjną.

Szkolne Pakiety Multimedialne to nie jedyne działanie podejmowane przez rząd w związku z ograniczonym funkcjonowaniem szkół spowodowanym epidemią COVID-19. Minister Edukacji Narodowej we współpracy z Ministrem Cyfryzacji uruchomił dodatkowe projekty, finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, aby wesprzeć samorządy w realizowaniu zadań wynikających z konieczności prowadzenia kształcenia na odległość.

Taki właśnie sprzęt w postaci 25 tabletów otrzymaliśmy w dniu 21 września na wyposażenie szkoły.

administrator Leszek Perzanowski