Szkoła podstawowa w konkursie "Cześć Europo!"

Uczniowie  ze Szkoły Podstawowa w Brojcach przystąpili do II ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Cześć Europo” pod patronatem Parlamentu Europejskiego.

W konkursie bierze udział 270 szkół z 15 województw.

Idea projektu zrodziła się we wrześniu 2018 roku. Zauważono że dotychczas zdecydowana większość konkursów o Europie i Unii Europejskiej wymagała od uczestników znajomości „suchych” faktów, koniecznością było spędzanie długich godzin nad książkami czy pisanie wieloetapowych testów. Dodatkowo, wśród kilku inicjatyw o tej tematyce skierowanych do młodych, brakowało konkursu, w którym udział wziąć mogli uczniowie szkół podstawowych. Tak powstał ten konkurs, w tym roku po raz drugi. W konkursie pracują zespoły dwu lub trzyosobowe, które tworzą projekt o tematyce europejskiej. Na te potrzeby powstała strona na Facebooku „Brojce z Europą”, gdzie prezentujemy m.in.  ciekawostki o Europie, konkursy, quizy, wspomnienia, pamiątki z   wyjazdów . Zapraszamy do zaglądania na tę stronę i publikowania informacji związanych z Europą, Unią Europejską.

Maja Dziemidok, Szymon Janecki, Martyna Jankowska, Piotr Żurek opiekun Alina Zabrocka