Życzenia świąteczne od naszych afrykańskich przyjaciół

Szanowni Państwo!
W tym roku, gdy świat zatrzymał się w swym pędzie i uświadomił nam jak bardzo kruche jest życie naszych bliskich i nasze, te Święta będą szczególne.
Niech Blask Zmartwychwstania rozświetli wszystkie smutki i i niepokoje.
Niech przyniesie radość i spokój dla Was i Waszych najbliższych.
W tym trudnym czasie posyłamy Wam nasze ciepłe myśli i dziękujemy że wspieracie edukację dzieci z afrykańskiej szkoły.
 Zarówno w Kamerunie, jak i w Republice Środkowoafrykańskiej wszystkie szkoły zostały zamknięte. Również te, które Państwo wspierają. Obowiązuje również zakaz zgromadzeń. W Kamerunie jest oficjalnie 700 zarażonych, a w Republice Środkowoafrykańskiej kilkudziesięciu. Jednak dane te nie są do końca miarodajne, gdyż w Afryce brak testów i tak naprawdę nikt nie wie ile osób jest zarażonych koronawirusem.Konieczność izolacji jest tam zupełnie niemożliwa ponieważ rodziny są bardzo liczne, a w chatach żyje po 10 i więcej osób. Ludzie nie mają żadnych zapasów jedzenia i aby je na bieżąco zdobywać muszą wychodzić w pole i na targ.  Na szczęście szkoły te położone są z dala od stolic tych krajów, a w Afryce ludzie nie przemieszczają się tak intensywnie jak w Europie.

Wraz z misjonarzami i zespołem Fundacji bardzo serdecznie Państwa pozdrawiam

Łączę wyrazy szacunku i podziękowania za wsparcie jakiego nam Państwo udzielają.

Justyna Janiec-Palczewska
Prezes Fundacji „Redemptoris Missio” wraz z zespołem Fundacji, wolontariuszami i polskimi misjonarzami.