Imieniny Zucha w Szkole Podstawowej w Brojcach

29 lutego 2020r. w Szkole Podstawowej w Brojcach, pozornie zwyczajny dzień, a jednak dla zuchów jest to dzień bardzo wyjątkowy. Dlaczego? Tego dnia obchodzimy Imieniny Zucha! Data ta pojawia się w kalendarzu tylko raz na cztery lata. Każdy zuch tylko jednokrotnie może uczestniczyć w obchodach swojego święta. I to właśnie tego dnia „raz na cztery lata, Zuch się staje pępkiem świata”.

Także zuchy z naszej Brojeckiej Gromady „Jabłuszkarnia” obchodziła bardzo interesująco. Zbiórka została przygotowana przez dh Martynę. Zabawę zaczęliśmy od rozdania upominków: plakietki i książeczki. Druhowie z 5 BDH ”Żółto – Zieloni” przy Szkole Podstawowej w Brojcach przygotowali dla zuchów grę terenową specjalną na ten dzień.

Podczas zbiórki odwiedził nas gość z torbą sładkości. Był nim komendant Związku Drużyn „Rega” hm. Paweł Kamiński. Dziękujemy!

Wszystkim Zuchom życzymy, aby zuchowe zbiórki i wyprawy były niekończącą się przygodą i niezapomnianą zabawą. Niech zuchowy mundur przenosi Was w świat baśni i przygód, w których razem zrobicie to, co zrobić mogą tylko najdzielniejsi!

dh Martyna Kwiecińska Joanna Zarzycka