DZIEŃ MATEMATYKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BROJCACH Z FILIĄ W DARGOSŁAWIU 28 MARCA 2018 ROKU

„Dzień Matematyki” został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Uświadomić, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły, od oddziałów przedszkolnych po klasę VII, brali czynny udział w wielu konkursach, m.in.: klasowym rozwiązywaniu krzyżówek, wykreślanek i kolorowanek matematycznych, obliczaniu działań w wężu matematycznym, rozszyfrowywaniu kwadratów matematycznych czy odgadywaniu skojarzeń matematycznych. Co więcej, odbyły się indywidualne konkursy o tytuły: „ Mistrza Zadań Tekstowych”, „Mistrza Ortografii Matematycznej”,  „Mistrza Tabliczki Mnożenia” oraz konkurs na Zwierzobryłę i Zwierzofigurę.

Poszczególni uczniowie każdej z klas przedstawiali przygotowane wcześniej przez organizatora wyliczanki i wiersze, ściśle związane z matematyką,

np:  „ Zwariowana geometrai”; „Matematyka da się lubić"; „Królowa nauk”; „Bajka"; „Wierszyk o zerze"; „Zabawa z cyframi” ; „Piosenka rapowa” czy też wiersze o każdej cyfrze.

Wyniki zmagań zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Anna Gołach-Rucińska