SPECJALIŚCI PORADNI W SZKOLE

W dniach 9 i 10 kwietnia 2018 roku w ramach współpracy szkoły i poradni w Szkole Podstawowej w Brojcach  oraz  Filii w Dargosławiu odbyły się spotkania rodziców z pracownikami Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gryficach: psycholog Renata Bodnar, pedagog Ewelina Wodnicka, psycholog Zuzanna Rzepecka, pedagog Lidia Lada.

W czasie spotkań w/w Panie przeprowadziły interesujące prelekcje multimedialne „Wspólnie wychowujemy nasze dzieci. Rola rodziców w osiąganiu efektów dodaktyczno – wychowawczych swoich dzieci. Praca z dziećmi z trudnościami w  nauce i zachowaniu.” Specjaliści zaakcentowali między innymi, że  rodzice pragną dobrze wychować swoje dzieci, wychowanie dzieci nie jest jednak procesem biernym i powinno zajmować ważne miejsce w hierarchii wartości rodziców. Być rodzicem znaczy nauczyć dziecko, jak być niezależnym i odpowiedzialnym dorosłym człowiekiem. Pracownicy poradni przygotowali także ulotki dla rodziców, które zawierały m.in. informacje ile czasu powinno dziecko spędzać przy komputerze czyli maksymalny czas „kontaktu z ekranem” (zagrożenia i zalety korzystania z technologii informacyjnej), zasady obowiązujące w domu, „receptę” na dobre czytanie. Zaakcentowano także iż rodzice i nauczyciele powinni być dla siebie sprzymierzeńcami, którzy dążą do stworzenia jak najlepszych warunków rozwoju dla swoich dzieci i wychowanków.

Składamy serdeczne podziękowania dla pani dyrektor Joanny Szczudło oraz całego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gryficach w imieniu rodziców, uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Brojcach oraz filii w Dargosławiu.

Joanna Zarzycka