„Odpowiedzialność nieletnich”

Dnia 9 kwietnia 2018 r. i 13 kwietnia 2018r odbyły się pogadanki profilaktyczne przez pracownika policji z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii WPiRD z KPP w Gryficach,  przez mł. asp. Agnieszkę Podgórską z uczniami Szkoły Podstawowej  w Brojcach dla klas VI-VII i uczniami Filii w Dargosławiu dla klas VI - VII.

Głównym celem spotkania było zapoznanie uczniów z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich dotyczących przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich, o zjawisku cyberprzemocy, zagrożeniach płynących z sieci, sposobach bezpiecznego korzystania z Internetu, stalkingu,  do rozważnego zamieszczania wszelkich informacji, czy fotografii na portalach internetowych. Uczniowie zostali pouczeni o odpowiedzialności karnej za używanie słów wulgarnych w miejscach publicznych, odpowiedzialności za wymuszenia i rozboje; za niszczenie mienia publicznego i społecznego, a nawet uporczywe przeszkadzanie w lekcjach i wagarowanie.

Uczniowie wykazali spore zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, dyskutowali, zadawali prowadzącej pytania. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.

Joanna Zarzycka