WALENTYNKI z CPCD w naszej szkole

Walentynki są doskonałą okazją, by okazać uczucia osobom, które się lubi. Można to zrobić w różny sposób, np. wysyłając tej osobie ,,walentynkę”. Tegoroczne Walentynki odbyły się w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. W klasach młodszych czytane były wiersze Jana Brzechwy, uczniowie kolorowali walentynkowe kodowane karty pracy, wykonali walentynkową gazetkę. Tego dnia dominował w klasach kolor czerwony. Uczniowie klasy II zorganizowali ,,pocztę walentynkową”. Przez kilka dni zbierali kartki, na których dzieci z klas I – III pisały miłe słowa do swoich ukochanych, przyjaciół i kolegów. Kartki zostały dostarczone adresatom na apelu klas młodszych.

Uczniowie klas starszych IV – VII zmagali się w tym dniu w „Walentynkowym konkursie czytelniczym”. Każdą klasę reprezentował dwuosobowy zespół.

Celami konkursu było:
- przedstawienie genezy obchodów dnia św. Walentego
- propagowanie pięknej poezji o tematyce miłosnej
- zwrócenie uwagi na różnorodność wyrażania uczuć w poezji
- rozwijanie umiejętności w zakresie posługiwania się związkami frazeologicznymi i przysłowiami
- umacnianie więzów przyjaźni i rozwijanie umiejętności okazywania uczuć.

Najlepiej przygotowana do konkursu okazała się drużyna z klasy VI b – Lena Kuczkowska i Martyna Jankowska, II miejsce zajęła drużyna z klasy VII – Kacper Gibas i Konrad Pochwała, III miejsce zajęła drużyna z klasy IV b – Natalia Sawicz i Adam Wołczak. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki upominek, a zwycięzcy drobne, oczywiście walentynkowe, nagrody.

Serdecznie gratulujemy wszystkim sporej wiedzy.

Konkurs zorganizowały panie: Małgorzata Kozłowska i Dorota Kossowska.

Małgorzata Kozłowska