„Orędzie z Fatimy”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brojcach uzięli udział w Archidiecezjalnym konkursie  „Orędzie z Fatimy”.  Konkurs był organizowany w kategorii klas I –III i  klas IV – VI. Konkurs był organizowany po raz czwarty  na terenie Diecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. Patronat nad konkursem objął ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga.

Celem konkursu było:

a) poznanie przez uczestników orędzia Matki Bożej z Fatimy, historii objawień, roli Anioła, jak i błogosławionych dzieci: Franciszka i Hiacynty oraz osoby s. Łucji.

b) kształtowanie świadomości, że patrząc na życie dzieci z Fatimy można się uczyć, czym jest miłość do Pana Boga i Matki Bożej w powołaniu chrześcijanina;

c) kształtowanie kultu maryjnego i gotowości pełnienia czynów pokuty;

d) kształtowanie postawy zaufania Bogu.

Następnie uczestnicy klas I – III wykonywali pracę plastyczną dowolną techniką. Uczniowie klas IV – VI pisali opowiadanie Czego nauczyły mnie błogosławione dzieci z Fatimy?  Ze Szkoły Podstawowej w Brojcach na konkurs plastyczny i literacki  wysłano po  4 prace. Opiekunem konkursu w klasach I – III była p. Justyna Wośko – Kawka, w klasach IV – VI ks. Piotr Janas. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy i trzymamy kciuki za zwycięstwo.

Justyna Wośko – Kawka