UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA KLASY PIERWSZEJ NA CZYTELNIKA

Jak co roku w naszej szkolnej bibliotece odbywa się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. W drugiej połowie października po uroczystym ślubowaniu klasy I na uczniów nadszedł dla nich czas na rozpoczęcie samodzielnej przygody z książką. 6 lutego na uroczystości pasowania na czytelnika przyszli czytelnicy zapoznali się z zasadami funkcjonowania biblioteki. W rozmowie z panią bibliotekarką przypomnieli sobie najważniejsze wiadomości o książce, bibliotece, księgarni i o tym dlaczego warto czytać. Wykazali się także bardzo dobrą znajomością jak należy szanować wypożyczone książki. Zdali egzamin ze znajomości bajek dla dzieci. Uwieńczeniem spotkania było uroczyste pasowanie na czytelnika przez bibliotekarkę panią Iwonę Prus i otrzymanie pamiątkowych dyplomów pasowania z rąk dyrektor szkoły pani Janiny Perzanowskiej. Po tej uroczystej chwili każdy uczeń wypożyczył swoją pierwszą książkę. W klasie dzieci jeszcze przypomniały zasady poszanowania książek, wysłuchały prośby książek przeczytanej przez wychowawczynię. Wkleiły te prośby do zeszytów, aby móc do nich wracać i dobrze je zapamiętać. Otrzymały zakładki do książek, broszurki Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom z informacją o akcji czytania oraz listy do rodziców zachęcające do codziennego czytania dzieciom.
Na koniec zajęć z wypożyczonymi książeczkami w dłoniach złożyły przed wychowawczynią przysięgę:

MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY

UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY

ŻE BĘDZIEMY KOCHAĆ KSIAŻKI

KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY

I WSKAZÓWEK I RAD KSIĄŻEK

BĘDZIEMY SŁUCHAĆ Z UWAGĄ

OBOWIĄZKI CZYTELNIKA

TRAKTOWAĆ Z WIELKĄ POWAGĄ

PRZYRZEKAMY!

Pierwszakom życzymy wspaniałych wypraw z książką w krainę marzeń i fantazji i prosimy o częste odwiedzanie szkolnej biblioteki.

Małgorzata Kozłowska