KONKURS „WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH”

10 listopada 2016 roku odbyła się II edycja konkursu „Wokół symboli narodowych” organizowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie. W konkursie wzięło udział 2918 uczniów z 72 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Konkurs zorganizowano w dwóch kategoriach wiekowych – osobno dla klas pierwszych oraz wspólnie dla klas drugich i trzecich. W pierwszej grupie wiekowej wystartowało łącznie 469 osób, w drugiej 2449 osób. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy historycznej, szczególnie tej związanej z polskimi symbolami narodowymi.

W I kategorii można było zdobyć maksymalnie 30 punktów – I miejsce.

29 – 27 pkt. -  II miejsce

26 -20 pkt.  – III miejsce

Poniżej 19 pkt.  - wyróżnienie

W kategorii II:

42 pkt.  – I miejsce

41 – 38 pkt. – II miejsce

37 – 30 pkt. – III miejsce

Poniżej 29 pkt. – wyróżnienie

Ogłoszenie wyników w naszej szkole nastąpiło na apelu 26 stycznia. Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczała dyrektor szkoły pani Janina Perzanowska.

I kategoria wiekowa

II miejsce: Adam Piszcz, Anna Duda, Zuzanna Sikorska

III miejsce: Karolina Garus, Kajetan Stobiecki, Szymon Helewski, Kacper Nowak, Oliwier Piskorz

II kategoria wiekowa

II miejsce: Bartosz Pryba

III miejsce: Olgierd Gomółka, Jagoda Janecka, Adam Wołczak, Hanna Kościelna, Agata Kucab, Maja Ślęzak, Matylda Pilarska, Zuzanna Matusiak, Arkadiusz Wyszyński, Oliwia Zapaśnik, Zuzanna Pograniczna, Wiktoria Wójtowicz, Zuzanna Ciach, Zuzanna Piskorz, Martyna Subotowicz, Wojciech Bodnar, Marcel Borucki, Kornel Tomicki, Julia Sieradzan

Wyróżnienia: Aleksandra Dziedzic, Natalia Kaczmarczyk, Hanna Chojęta, Paweł Zając, Magdalena Bobkiewicz, Martyna Hoffmann, Aleksander Bałazy, Oskar Nykiel, Marta Naradzynkowska, Maria Pietrak, Karol Bober, Sebastian Wiśniewski, Mariusz Fudała, Alicja Grabowska, Bartłomiej Buczkowski, Wiktoria Jarczak, Arkadiusz Rokita, Sebastian Wolański.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali imienne dyplomy oraz biało – czerwoną opaskę odblaskową. Zwycięzcy II miejsca w młodszej kategorii dodatkowo otrzymali grę edukacyjną IPN „Polak mały”, a III miejsca książkę „Polskie symbole narodowe”. Laureat II miejsca w starszej kategorii otrzymał grę edukacyjną IPN „Znaj Znak – pamięć”, laureaci III miejsca otrzymali koszulkę z nadrukiem.

Laureatom i wyróżnionym gratulujemy ogromnej wiedzy!

Koordynator konkursu

Małgorzata Kozłowska