„MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brojcach włączyli się w międzynarodową akcję „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Celem tej inicjatywy modlitewnej jest przede wszystkim pokazanie, że ufna modlitwa dzieci może lecieć jak strzała prosto do serca Boga i w ten sposób wywiera wielki wpływ. „Jakże więc potężna jest modlitwa różańcowa, gdy dzieci modlą się o pokój i jedność w rodzinach, w ich własnym narodzie i na całym świecie!" - piszą organizatorzy inicjatywy „Milion dzieci modli się na różańcu”, Inicjatywa została zapoczątkowana w 2005 r. w Caracas, stolicy Wenezueli. Podczas modlitwy różańcowej grupy dzieci w przydrożnej kapliczce, kilka kobiet, które im wówczas towarzyszyły, doświadczyło głębokiej obecności Maryi Panny. Przypomniały sobie wówczas obietnicę św. Ojca Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. I o to właśnie chodzi w tej kampanii – o wiarę w moc modlitwy dzieci. W 2022 r. w akcję włączyło się blisko 250 tys. małych Polaków, którzy razem z dziećmi ze 140 krajów świata modlili się o pokój i jedność – łącznie co najmniej 840 tys. osób, najwięcej w naszej ojczyźnie!  Dzieci z Polski po raz kolejny najliczniej przystąpiły do modlitwy różańcowej.

Justyna Wośko – Dziamska